Michal Beneš

Michal hraje v kapele Perutě na baskytaru od června 2015.Něco málo o mém hudbaření:


Bylo mi 8, když mě moji rodiče (také muzikanti) přihlásili do ZUŠ na klavír. No, nadšený jsem z toho nebyl, ale postupem času jsem hudbě přišel na chuť a teď jsem rodičům za jejich rozhodnutí vděčný. Klavír mě doprovázel celých 11 let. Kromě toho jsme na základní škole s klukama chtěli založit kapelu a mě lákala elektrická kytara, kterou mi ale bohužel rodiče nechtěli pořídit. Zato se mi do ruky dostala vypůjčená baskytara z hudebky. No co, mělo to struny, bylo to elektrický a hrálo to nahlas. To mi stačilo. :D Později na přání taťky jsem k baskytaře přidal i kontrabas. Této kombinaci jsem se věnoval i na Mezinárodní konzervatoři v Praze, kde jsem po maturitě kontrabas odložil (a je stále odložen kdesi v rohu pokoje) a věnoval se naplno jen base, ze které jsem po dalších 2 letech také úspěšně absolvoval.


Nyní si chci plnit svůj základkový sen stát na pódiu, hrát a užívat si příliv té energie. Současně s tím také vyučuji na ZUŠ a vlastním po tátovi menší hudební nakladatelství.


Bez koho/čeho je mě jenom půl:


Bez lidí kolem mě – rodina, přátelé, přítelkyně, bez určité dávky pozitivního myšlení a dobré nálady a v neposlední řadě také bez auta, naší chaty, piva a lásky ke zvířatům, především mým morčatům. :D


Co bych dělal, nebylo by muziky:


Tuto možnost jsem si snad nikdy nepřipustil. Sice jsem nějaký ten pátek navštěvoval sportovní gymnázium, než jsem se rozhodl jít na konzervatoř, ale ve sportu jsem se nenašel. Nicméně jako díte jsem chtěl být popelářem, tak možná bych vám místo z pódia mával z toho parádního stupínku na popelářském autě. :D


Jakou zeď bych chtěl postavit:


Zeď životních úspěchů a na té už se pracuje. Pak někdy v budoucnu zdi domu, který bude mým domovem. A jiné zdi bych nestavil, rád se totiž dívám na svět kolem sebe. :)
Napište mi