O nás | Perutě

Kapela Perutě

Hrajeme pro vás chytlavé písničky vlastní tvorby už od roku 2013. Aktuálními členy kapely jsou zpěvák Milan Peroutka, kytarista Šimon Martínek, klávesák Daniel Rojek, baskytarista Michal Beneš a bubeník Michal Jiráň.


Historie naší kapely sahá až do léta roku 2012, kdy začal náš zpěvák Milan skládat svoje první písničky. Instrumentální složka kapely začala vznikat koncem roku 2012, kdy se k Milanovi přidal tehdejší kytarista, baskytarista a bubeník. Hned na první společné zkoušce vznikly první písničky, které už dnes v našem repertoáru nenajdete. V únoru 2013 přišel do kapely náš klávesák Daniel, který s námi hraje dodnes. Z původní sestavy se postupně vyměnil bubeník, kterého v listopadu 2013 vystřídal Michal, poté kytarista, místo kterého s námi od února 2015 hraje Šimon a později baskytarista, kterým je od června 2015 Michal. V této sestavě pro vás skládáme melodické písničky, které řadíme do žánru poprocku.


Naše největší hity se pravidelně objevují na TV Óčko. Prvním naším singlem je „Postavim kolem nás zeď“ (2015), ke kterému jsme natočili první videoklip. Druhý videoklip jsme vydali v létě 2015 k písničce „Tudututu.“ Nejnovější videoklip máme k písničce Sofie (2017). Náš repertoár postupně rozšiřujeme o další a další písničky. Ty nejoblíbenější vám rádi zahrajeme na našich koncertech.


Kromě živých vystoupení nás můžete sledovat také na našem Facebooku, YouTube kanálu, nebo na Instagramu našeho frontmana. Kdybyste nám chtěli cokoliv sdělit, můžete využít náš kontaktní formulář.
Děkujeme za podporu!

Vaše Perutě
Členové kapely